משטחי עץ – היתרונות והשימוש

קשה לתאר שינוע של סחורות שונות במפעלים והנמלים בישראל, ללא משטחי עץ.  המשטח, עשוי היראות פשוט, אבל הוא תורם המון לשינוע מהיר. כל משטח עץ חייב להיות עמיד בתקן, כך שלא ייגרם נזק לסחורות, באמצעות חרקי עץ שהוא עשוי לפזר. רוב העסקים מתחום משטחי העץ, משגשגים בישראל בגלל המודעות הרבה לאיכות הסביבה והכוונה היא למחזור משטחים אלה. המחזור של המשטחים, נעשה באמצעות עישון בחום, מה שימנע הימצאות של חרקים, לאחר הפעולה הזו, הם נמסרים למפעלים שהזמינו אותם. מדובר על משטחים שמבודדים את הסחורה מהשטח, כך שהמלגזה עשויה בקלות להרים ולשאת את הסחורה. באמצעות המלגזות.

את הסחורה, מסדרים על המשטחים ואז מעבירים אותם ליעדם. הרבה מפעלים בישראל, רוכשים משטחים מיצרנים, היות והם מעוניינים להיות בטוחים כי המשטחים חזקים דיים, עומדים בתקן ועברו את תהליך העישון נגד החרקים.

משטחי עץ בכל מקום

בענף הבנייה, תעשייה ועוד, ניתן לראות הרבה משטחים העשויים מעץ, אשר נעשה בהם שימוש מדי יום. בשדות התעופה ובעוד מקומות רבים. הבנייה של משטחים אלו, הינה פשוטה, ניתן לרכוש אותם בהרבה מפעלים והתחזוקה שלהם היא קלה. היתרון הרב במשטחים אלה, שניתן לעשות בהם שימוש חוזר והם עמידים להרבה זמן. מדובר על משטחים גמישים שמאפשרים הובלה של סחורות כבדות. קל גם לתקן משטחים העשויים מעץ, ישנם גם משטחים העשויים מפלסטיק, אך הרבה בעלי מפעלים יעדיפו דווקא את המשטחים שעשויים מעץ, כי אם משטח פלסטיק נשבר, לא ניתן לעשות בו שימוש חוזר. המסקנה היא, כי שימוש במשטחים העשויים עץ, הוא יעיל יותר בגלל הגמישות של העץ והיכולת שלו להעמיס משאות כבדים ללא בעיה.

מי שמעוניין לחסוך בעלויות, כדאי כי ירכוש משטחים מיד שנייה. ישנם מפעלים שעוסקים במחזור ושיווק משטחים מעץ מיד שנייה, המפעלים מבצעים טיפול בחום העולה על 56 מעלות למשך חצי שעה, כך שישללו הימצאות של חרקים שעשויים לפגום בסחורות השונות המשונעות מהמפעלים השונים.

התאמת משטחי העץ למפעלים השונים

לא כל משטח, עשוי להתאים לכל מפעל, יש להתאים את המשטח, לסוג הסחורה המובלת. ניתן למצוא מגרשים שעוסקים בבנייה ושיפוץ, כך שהביקוש שלהם הוא רב. יש לציין כי העלות בין משטח למשטח היא שונה. ישנם משטחים המתאימים לסוג סחורה מסוים ויש שאינם מתאימים, גם הגדלים הם שונים, כך שחברות המייצרות משטחים או חברות שממחזרות משטחים ציד שניה, מתאימות את המשטחים על פי דרישות הלקוחות.