מסיבות יום הולדת לילדים

מסיבת יום ההולדת השנתית של הילד/ה מתקרבת בצעדי ענק ואתם עדיין לא סגורים לגמרי על החגיגה, המתנה ושאר ההפתעות הכרוכות מסביב, בייחוד כאשר מדובר בילדים בגילאי הגן שבנוגע אליהם החגיגות אינן שלמות ללא מסיבה בנוכחות כל ילדי הגן. אז איך בכל זאת ניתן להפיק מסיבת יום הולדת חגיגית לילד בצורה ייחודית שתשמח מאוד גם את שאר ילדי הגן, וכל זאת מבלי להתחיל לשבור תכניות חיסכון או "לפשוט את הרגל"? הסוד הגדול חבוי ברעיונות המקוריים.

רעיון מקורי למסיבה, זה כל הקסם

תרצו או לא, אבל ילדים זוכרים הכל בעיקר כל מה שקשור לשמחות, חגיגות ומתנות – לכן ראשית כאשר מתכננים מסיבה לילדים חשוב מאוד לנסות ולהיות מקוריים וייחודים כמה שאפשר. נכון, לא כולנו בהכרח בעלי אופי, מעוף ומחשבה יצירתיים מה שמקשה עלינו להפיק רעיון מקורי במיוחד, אז הנה כמה רעיונות מקוריים למסיבה שאולי יוכלו לסייע לכם בהצלחה:

>> אמנות ויצירה – אם הילד שלנו אוהב יצירה ואמנות במיוחד, כדאי לעשות מסיבה שכל כולה מתמקדת בנושא היצירה ותכלול למשל פינות יצירה בגבס, יצירה של דמויות מבצק סוכר, יצירת נרות ועוד. ניתן לעשות כמו תחנות שבהם יהיו מספר ילדים בעת היצירה ולאחר מכן לעבור לתחנת ההפעלה הבאה.

>> אבירים או נסיכות? – מרבית הילדים בגילאי הגן נוטים לחבב מאוד גיבור ילדות בהתאם למגדרם, בין אם זה אביר אמיץ או נסיכה אצילית, מכאן כי רעיון נוסף למסיבה מוצלחת ומעניינת עבור הילד היא מסיבה בקונספט של אבירים או נסיכות, מסיבה שתכלול קישוטים ותפאורה בהשראת הגיבורים, עוגה מתאימה ופעילויות נלוות ברוח הדמויות.

>> אוכל, קדימה אוכל! – אחד המרכיבים הבולטים והחשובים בכל מסיבת יום הולדת במחוזותינו הוא האוכל כמובן, כאשר לרוב עומדת בפני ההורים אינספור אפשרויות לכיבוד ומאכלים, מה שמקשה על בחירה מתאימה, נכונה ומקורית. אנחנו שואלים, למה לא להפוך את "הבעיה" לפתרון עם מסיבה בקונספט של אוכל מסוים, לדוגמא מי מאיתנו לא מחבב (או ממש אוהב מאוד…) שוקולד? מיותרת השאלה כמובן בנוגע לילדים, אז מדוע בעצם לא להפיק מסיבת שוקולד מיוחדת הכוללת יצירה בשוקולד, הכנת עוגות אישיות, ושאר פעילויות מתאימות עם המון טעם מתוק בפה לכולם.

אז כיצד נחגוג ונצא בזול מכל החגיגה?

האפשרויות כאמור הן מגוונות ורבות וכדאי שנבחר בצורה הכי טובה ונכונה, כדאי גם לנסות לבדוק ולגשש מעט לגבי רצונותיו הכלליים של הילד, במטרה שירגיש הכי נוח ושבע רצון שאפשר כיוון שבסופו של דבר מדובר במסיבה "הפרטית" שלו, במקביל לרצון לספק מענה הולם לצורכי החגיגה של של שאר ילדי הגן. בנוסף חשוב כמובן תמיד לבדוק לעומק את נושא התקציב והמימון, בכדי למצוא את המקורות והדרכים שיאפשרו לכן לרכוש את כל מה שנדרש למסיבה – החל מהאביזרים, האוכל ועד למתנות יום הולדת לילדי הגן, במחירים נוחים ואטרקטיביים – מעקב וחישוב כלכלי יסודי נכון יעזרו לכם להפיק מסיבת יום הולדת מוצלחת ובלתי נשכחת וכל זאת בעלות שפויה שתגרום גם לכם לסיים אותה עם חיוך גדול ושמחה בלב.

* המאמר באדיבות צוות האתר "טופי – מתנות לילדי הגן" TOFEE.CO.IL